Tulokset
Tuomarit tuomaroivat kolmea eri osa-aluetta: kokonaisuutta, tekniikkaa ja ilmaisua. Jokaisesta osa-alueesta annetaan 1-10 pistettä. Sarjaa tuomaroidessaan tuomarit käyttävät koko pisteskaalaa, eli pisteet suhtautuvat sarjan tasoon. Eri sarjoista tai eri kilpailuista saadut pisteet eivät näin ole vertailukelpoisia keskenään.
Kaikkia sarjoja tuomaroi kolme tuomaria, jolloin maksimipisteet 90 p.
Pisteitä ei julkaista, vain sijoitukset.
Show Your Dance by Cailap 2.12.2023
Lasten sarjat
Lapset isot ryhmät
1. Welcome to the Pet Store - LaTyDance Kids/LatyDance
2. Hairspray - DCA Mikrot/DCA
3. Nature's nocturnal wanderers - Elodie/TNV
Lapset pienryhmät
1. Hyperfocusing - LaTyDance KidsTeam/LaTyDance
2. Salattu metsä - TKå Kids/Tanssikoulu å
Lapset duo
1. Who plays it better? - Nelli & Veera / LaTyDance
2. Planet 51 - Felicia & Ester / Hirvensalon Heitto
3. Catch me if you can - Miina & Erin / Fenix
Kunniamaininta: Miina ja Erin / Fenix
Lapset soolo
1. ”A good day... to dance!” - Aili Kumara / Tanssikoulu å
2. It's party Rme - Aada Haaristo / LaTyDance
3. Happy day - Linnea Lehtinen / LaTyDance
Kunniamaininta: Aili Kumara / Tanssikoulu å
Juniorien sarjat
Juniorit isot ryhmät
1. Oh deer! - LaTyDance Juniors/LaTyDance
2. Mun paikkani - DCA Säihkeet/DCA
3. Above the surface - LaTyDance MiniJuniors/LaTyDance
3. Lightning sky - Elodiet/Hirvensalon Heitto
5. Alice in wonderland - Zirkoni/Liedon Luja
6. Pariisissa - 2paDance/Tanssitupa
7. Älä lähre mihenkkäs ennen ku föri o kii kaijas! - Evelia/TNV
8. Am I enough? - Fuusia/Lauritsalan Visa
Kunniamaininta: LaTyDance Juniors/LaTyDance ja Zirkoni/Liedon Luja
Juniorit 1 pienryhmät
1. Sunny Day - 2paDance/Tanssitupa
2. Hulabaloo - LaTyDance Juniors Chaos/LaTyDance
3. Tonight's lottery numbers are... - LatyDance Juniors Lottery/LaTyDance
4. The Spider - Coralli/Säkylän Naisvoimistelijat
5. Expelliarmus - Karkotaseet - TSP Sauvon EK/Tanssistudio Point
Juniorit 2 pienryhmät
1. Karma - LaTyDance JuniorTeam/LaTyDance
2. Who did it? - LatyDance Juniors Clue/LaTyDance
3. Infected - Fione/Kotkan Naisvoimistelijat
4. Jungle warriors - Spinelli/Liedon Luja
Kunniamaininta: LaTyDance JuniorTeam
Juniorit duo
1. No sooner said than done - Milla & Emmi / LaTyDance
1. World of dreams - Olivia & Cecilia / DCA
3. Hypnosis - Oona & Elsa / LaTyDance
4. The Eyes - Vilma & Frida / LaTyDance
5. We are the life of the party! - Eevi & Elsa / Hirvensalon Heitto
Juniorit 1 soolo
1. Everything must change - Olivia Konsti/DCA
2. Glamorous - Cecilia Konsti/DCA
3. On the red carpet - Elsa Kela/LaTyDance
Juniorit 2 soolo
1. Out of this world - Nessa Daifi/DCA
1. No One Can Know - Linnea Nieminen/SDE
3. Hidden Thorns - Emmi Surakka/LaTyDance
4. Hunted - Brianna Sandell/SDE
5. Dilemma - Camilla Vähätalo/LaTyDance
6. Off-balance - Iris Lehtovuori/Kotkan Naisvoimistelijat
7. Breaking focus - Vilja Koivisto/SDE
8. Breathe me - Sara Hämäläinen/Kotkan Naisvoimistelijat
Kunniamaininta: Iris Lehtovuori/Kotkan Naisvoimistelijat
Aikuisten sarjat
Aikuiset 1 isot ryhmät
1. Last Flower - Imperia Dance & Fitness Studio
2. Overthinking - LaTyDance Adults/LaTyDance
Aikuiset 1 pienryhmät
1. Cold as Her - TKå Ice Queens/Tanssikoulu å
2. Don't Be Afraid to See All of Me - .contemp./Suvi Salmi Dance Company
3. Be the hand that lifts others up - LaTyDance Team/LaTyDance
4. Baked From the Heart - Lights on Broadway/Suvi Salmi Dance Company
5. Foretellers - TSP-Mynämäki/Tanssistudio Point
6. Don't make eye contact - Farssi/Turun Weikot Voimistelu ja Tanssi ry
Aikuiset 1 duo
1. Boundaries - Ilona & Olivia / SDE
Aikuiset 1 soolo
1. The Spider's Web - Vilma Oksa/LaTyDance
2. COCO - Sonja Remsu/Tanssikoulu å
3. And how does it feel? - Julia Lundell/LaTyDance
4. My body is Home - Diana Leskinen/Imperia Dance & Fitness Studio
5. Blind to Butterflies - Lumi Hjerppe/Lauritsalan Visa
6. The Maze - Sonja Peevo/Tanssistudio Dance Art
Kunniamaininta: Sonja Peevo/Tanssikoulu Dance Art
Avoimet sarjat
MiniDance
Kunniamaininnat:
Miro Lehtimäki/SDE
Kas kuusen latvassa - LaTyDance MiniKids/LaTyDance
Rising Star
Kunniamaininnat:
SDE Electric